Honor Magicbook Art 14 je bil brez dvoma najbolj perspektiven prenosnik, kar smo jih videli na letošnjem sejmu IFA, pa sploh (še) nima vgrajenega katerega od najnovejši procesorjev Qualcomm Snapdragon X ali Intel Core Ultra, ki so jih tudi predstavljali v Berlinu. Zanimiv je zaradi inovativnih rešitev in zaradi vsega, kar so vgradili v vsega 1,03 kg težko napravo.
Izjemno lahki prenosniki me pritegnejo najbolj od vseh. Čim lažji je za prenašanje naokrog, tem bolj me zanima, in po skoraj letu in pol uporabe Zenbooka S 13 s približno 70 g več od najnovejšega Magicbooka, nikakor ne bi šel nazaj na karkoli težjega. Razlika v nahrbtniku v primerjavi s »klasiko,« ki tehta približno 1,35 kg, 5 dag gor ali dol, je veliko večja od merljive. Se pa zdi, da je šel Honor še kakšen korak dlje od Asusa v iskanju perfektnega ultra lahkega prenosnika.
V prvi vrsti mu je uspelo vgraditi večji zaslon, saj ta meri kar 14,6 palcev (v primerjavi z zgolj 13,3), resda pri razmerju stranic 3:2 namesto 16:10, kar pa je za delo povsem v redu. Hkrati nudi ločljivost 3120 x 2080 in svetilnost do kar 700 kandel, kar je oboje tudi nekoliko »boljše« od konkurenta, seveda pa tudi v tem primeru govorimo o tehnologiji OLED.
Ker zaslon zaseda, tako trdijo, 97 odstotkov sprednje površine pokrova prenosnika, in je okrog njega zgolj 2,2 mm roba, tam ni prostora za kamero. V Honorju tudi niso želeli ubrati applovske bližnjice v zarezo v zaslonu, ki krade uporabno površino, zato so iznašli drugo rešitev. Na srečo tudi, tako se zdi po prvih vtisih, precej boljšo od tiste Huaweijeve pred leti, ko so kamero skrili v dvižno tipko (med tipkama F6 in F7), ki je nato snemala uporabnika v nosnice, če ni prenosnika dvignil najmanj na višino brade. Tokrat je magnetni modul s kamero skrit v stranski odprtini ob priključkih na levi strani, podobno kot nekoč kartice PCMCIA, le da nič ne štrli ven in se vpne ter izpne na vzmet. Ta modul nato uporabnik natakne na vrh zaslona in ga lahko obrne proti sebi ali od sebe stran. Računalnik kamero takoj zazna in jo je mogoče uporabljati. Rešitev je tako primerna tudi za tiste, ki na svojih prenosnikih objektiv kamere prelepijo s trakom. Le izgubiti je seveda ne smete. Prenosnik ima sicer vgrajenih šest zvočnikov in med pogovori opravlja aktivno dušenje neželenega hrupa v ozadju s pomočjo umetne inteligence.
Različico, ki smo jo videli in je tudi opisana na spletni strani, poganja še procesorj Intel Core Ultra prve generacije, četudi so na odru, v kolikor nisem česa narobe slišal, govorili o drugi generaciji. Ta bi vsekakor pripomogla k daljšemu trajanju baterije (s kapaciteto 60 Wh), za katero že zdaj sicer pravijo, da zdrži celoten delavnik. Za povezljivost skrbita Wi-Fi 6E in bluetooth 5.3. Založenost s priključki je spodobna, saj so na voljo 2 x USB-C (Thunderbolt 4), USB-A in HDMI 2.1 ter seveda izhod za slušalke. Prenosnik se lepo povezuje s telefoni prek programske opreme MagicRing.
Ni še informacij, če in kdaj bo Magicbook Art 14 naprodaj v Evropi, tudi ne, za kakšno ceno. Konfiguracija naj bi bila sicer 32 GB pomnilnika in 1 TB diska NVMe. V Sloveniji ga verjetno ne bomo dočakali, a upamo, da ga bo mogoče kupiti vsej v kateri od bližnjih držav. Škoda bi bilo, če bi tako atraktiven in edinstven primerek Evropo povsem obšel.
Brez komentarjev