V Video klubu opere, baleti in druge uprizoritvene umetnosti s pretočnika Marquee TV
Matjaž Ropret 17. maja 2023 ob 17:07

Marsikdo napoveduje zaton klasične, linearne televizije in prihodnost pripisuje pretočnikom. Tudi če bo res tako, iz enačbe verjetno ne bo izginili operaterji. Morda bodo nekoč v prvi vrsti preprodajali naročnine na pretočne storitve, za zdaj pa te še uvrščajo med svojo dodatno ponudbo. Tako je Telemach v svoj Video klub dodal vsebine s pretočnika Marquee TV.

V Video klubu so že nekaj časa serije s pretočnika Pickbox Now, ki se osredotoča na evropsko produkcijo, še posebej skandinavsko oz. nordijsko. Zdaj pa so gledalcem na voljo še vsebine Marquee TV, med katere sodijo klasična in sodobna glasba, opera, balet, sodobni ples, gledališke predstave in dokumentarni filmi. V zbirki je že več kot 400 naslovov, med njimi vrhunske predstave priznanih izvajalcev in ansamblov, kot so Royal Shakespeare Company, Balet pariške Opere, Angleški nacionalni balet in Kraljeva operna hiša. Odličen nabor za ljubitelje uprizoritvenih umetnosti.

»Naš katalog v Video klub prinaša vrhunsko izbiro najboljših predstav z vsega sveta in prepričani smo, da bodo uporabniki platforme EON navdušeni nad priložnostjo, da si jih ogledajo,« je v pripravljeni izjavi izpostavil ustanovitelj Marquee TV Simon Walker, ki je pred tem delal na BBC-ju. predsednik poslovodstva družbe Telemach Slovenija Adrian Ježina pa je poudaril nenehno bogatenje Video kluba, s čimer ta utrjuje položaj digitalne videoteke z najširšim naborom vsebin.

Podjetje United Media, ki znotraj skupine United skrbi za medijske vsebine, je s priznanim ameriškim poslovnim medijem Forbes podpisalo dogovor o vzpostavitvi Forbesovih izdaj v Sloveniji, Srbiji, na Hrvaškem, Črni gori ter Bosni in Hercegovini. Te bodo ponujali na več platformah, vključno z digitalnimi in avdiovizualnimi storitvami, organizirali pa bodo tudi poslovne konference in druge dogodke. »Uvedba Forbesovih digitalnih izdaj v regiji je pomemben korak pri zagotavljanju najnovejših vesti, informacij, analiz o poslovanju, financah in drugih pomembnih temah,«  je povedala izvršna direktorica United Medie Aleksandra Subotić.

V vsebinah Marquee TV bodo lahko vsi Telemachovi naročniki brezplačno uživali en mesec, do 15. junija. Nato bodo vključene v paketa EON Premium in Total TV Premium ter tudi v paket EON Full za vse naročnike s 24-mesečno vezavo. Ostali bodo te vsebine lahko doplačali kot opcijo za 8,99 evrov na mesec.

Avtor Matjaž Ropret
mm
Matjaž že več kot desetletje in pol novinarsko pokriva tehnološki svet. Najprej na Radiu Slovenija, nato je na Delu od začetka leta 2009 do jeseni 2016 urejal redno tedensko prilogo Infoteh in pripadajočo rubriko na spletni strani. Zdaj je urednik Tehnozvezdja in hkrati glavni avtor na tej strani. Uporablja tiste naprave, ki se mu zdijo tehnološko dovolj napredne, uporabne in narejene z vsaj nekaj sloga, ne glede na znamko, operacijski sistem, platformo in ostale religiozne razloge.
Matjaž Ropret - prispevki
Brez komentarjev

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja