Spotify draži, da »bo lahko še naprej inoviral«
Matjaž Ropret 25. julija 2023 ob 06:17

Podražitve se še naprej vrstijo. Naslednja od digitalnih storitev, ki jo bomo plačevali dražje, je Spotify. Naročnina na pretočno glasbo se bo zvišala za pol evra ali evro na mesec, odvisno od paketa. V naslednjih dneh pa, žal, sledijo tudi predstavitve novih generacij določenih tehnoloških izdelkov, ki bodo prav tako prišli na trg z opazno višjimi cenami od predhodnikov ob začetku prodaje.

Švedski ponudnik pretočne glasbe je osnovni paket za enega uporabnika (Solo) podražil za pol evra ma 6,49 evrov. Prav tako pol evra je dražji študentski paket, naročnina nanj po novem znaša 3,49 evrov. Paket za dva, imenovan Duo, in družinski paket imata za evro višjo ceno. Njuni naročniki tako odslej staneta 8,99 evrov in 10,99 evrov, pri čemer drugi omogoča šest uporabniških profilov (znotraj gospodinjstva, seveda).

»Trg se je neprestano spreminjal od naših začetkov (l. 2008, op. p.). Da lahko še naprej inoviramo, spreminjamo cene naših naročnin v številnih državah. Te posodobitve nam bodo omogočile, da bomo še naprej prinašali dobro vrednost tako uporabnikom kot glasbenikom,« so zapisali v podjetju Spotify, ki ga že od začetka vodi ustanovitelj Daniel Ek.

Navkljub osladnemu zapisu je treba priznati, da podražitev ni pretirana in da storitev cenovno ostaja na podobnem nivoju, kot ga zasedajo tudi ostali veliki ponudniki. Spotify je sicer daleč največji po številu naročnikov, saj jih ima približno 230 milijonov, blizu 520 milijonov pa naj bi bilo vseh uporabnikov, vključno s tistimi, ki poslušajo zastonj, z vsemi omejitvami tega »paketa« in vmesnimi oglasi.

Naslovna fotografija: DepositPhotos

Avtor Matjaž Ropret
mm
Matjaž že več kot desetletje in pol novinarsko pokriva tehnološki svet. Najprej na Radiu Slovenija, nato je na Delu od začetka leta 2009 do jeseni 2016 urejal redno tedensko prilogo Infoteh in pripadajočo rubriko na spletni strani. Zdaj je urednik Tehnozvezdja in hkrati glavni avtor na tej strani. Uporablja tiste naprave, ki se mu zdijo tehnološko dovolj napredne, uporabne in narejene z vsaj nekaj sloga, ne glede na znamko, operacijski sistem, platformo in ostale religiozne razloge.
Matjaž Ropret - prispevki
Brez komentarjev

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja