Telefona z osnovnim imenom Magic7 vsak na svojem koncu cenovnega spektra mamita z določenimi izstopajočimi lastnostmi, nimata pa kaj dosti skupnega. Model Pro želi biti vrhunski v vseh pogledih, medtem kot Lite za tretjino cene seveda pomeni določene kompromise. Toda ponekod dosega ali celo prekaša »velikega« brata.
Oznaka veliki se pravzaprav nanaša bolj na njegovo pozicijo v ponudbi, kajti fizično sta si telefona zelo podobna, razlike v merah so minimalne, zato pa je ogromna razlika v masi. Pro je namreč za 34 g težji, medtem ko je Lite presenetljivo lahek, še posebej, ko upoštevamo njegovo kapaciteto baterije. Poleg tega ima Lite rahlo ukrivljen zaslon in je ob straneh zaobljen, zato je za daljše držanje vsaj z mojega gledišča prijetnejši. Poleg smo preizkusili trditve, da je ohišje ojačano v primerjavi s predhodniki in lahko prenese padce na trdna tla brez večjih pretresov. Ne bomo trdili, da trk z betonskimi tlemi ni pustil določenih posledic, vendar ne takšnih, da bi to vplivalo na delovanje oz. uporabniško izkušnjo. Pro-ja nismo metali po tleh, smo pa na njem rezali sadje in se tudi ni praktično nič poznalo. Slednji kakopak daje bolj prestižen občutek v rokah, četudi so pri cenejšem nadgradili materiale, in ima bistveno naprednejšo zaščito pred zunanjimi vplivi. Medtem ko je Lite odporen na dež in podobno, se lahko Pro za dlje časa potopi do metra in pol globine, preživi pa lahko tudi curek vroče pare, če bi se denimo znašel v pralnem ali (iz kdo ve kakšnega razloga) v pomivalnem stroju.

Področje, kjer bi verjetno večina najtežje opazila kakršno koli razliko, je, ironično, zaslon. Tudi cenejši namreč nudi višjo ločljivost od običajne polne visoke, milijardo barv, vse do 4000 kandel točkovne svetilnosti (Pro gre sicer do 5000 kandel) in osveževanje s 120 Hz (vendar razlikuje zgolj med 60 in 120, ne spreminja na intervalu po 1, kot zna Pro). Verjetno bi še najlažje opazili nekoliko drugačno barvno kalibracijo ali pa morda tisti, ki so na to občutljivi, razliko v utripanju pri zniževanju svetilnosti. Zaslon dražjega modela seveda je naprednejši, pravim zgolj, da nepoučeno oko to v praksi težko zazna. In zaslon cenejšega predstavlja res lep napredek v primerjavi s tem, kar smo v telefonih nižjega (srednjega) razreda videvali še nedavno.
Toda nato pridemo do kamer, kjer ni treba kaj veliko razpredati. Pro je v veliki prednosti, ne samo po številu, kajti Lite kljub dajanju drugačnega vtisa na hrbtišču vsebuje zgolj dve, temveč še toliko bolj v kakovosti. Že glavna je mnogo boljša z večjim tipalom in kvalitetno optiko, morda še večja je razlika pri širokokotni, teleobjektiva pa Lite sploh ne premore. Še bolj spredaj je Pro pri snemanju videa, pa tudi pri zmožnostih umetne inteligence za obdelavo fotografiranega in posnetega.

Pri slednjem seveda še kako pomaga procesor Snapdragon 8 Elite, najboljši v androidnih telefonih, izredno zmogljiv, a hkrati presenetljivo varčen, četudi se telefon lahko segreje, a nič bolj kot predhodniki. Tudi za igranje zahtevnih iger je izvrsten. Ravno procesor pa je ena redkih hib modela Lite, kajti zadošča le za zmerno, nezahtevno uporabo, za kaj več pa malce težje. Toda dokaj nizke zmogljivosti in orjaška kapaciteta baterije pomenijo zlahka dvodnevno ali še daljšo avtonomijo baterije, medtem ko Pro seveda nudi krajšo. Toda v resnici je oba mogoče napolniti tako hitro, da nima smisla v nedogled odlašati s polnjenjem. Žal napajalnik ni več priložen.
Telefona Magic7 sta v februarski akciji pri Telemachu, kjer ju je mogoče z vezavo kupiti nekoliko ceneje. Za Magic7 Pro boste z najvišjim paketom Največ ali srednjim Več odšteli 7,50 evra na mesec manj, skupno cena, odplačana v dveh letih (lahko se sicer določite tudi za odplačevanje na tri leta) bo za 180 evrov nižja. Pri Magic7 Lite je razlika z običajno ceno ne glede na paket tri evre na mesec, pri celotni ceni torej 72 evrov.

Opazili smo tudi atraktivni ceni za prepogljiva Magic V2 in Magic V3. Ta dva sta med najtanjšimi napravami, ki se razprejo v mini tablico. Pri prvem je vsaka od stranic debela le 4,8 mm, pri drugem pa vsega 4,4 mm. Zaprta sta komaj debelejša od »klasičnega« brata. Prvega bi imeli tako za produktivnost kot za večpredstavnost. S procesorjem Snapdragon 8 druge generacije je še vedno dovolj zmogljiv, zaslona sta odlična, le programska oprema bi lahko bolje izkoriščala notranji zaslon. Magic V3 k »paketu« dodaja še izvrstne kamere, pri V2 so bile kvečjemu povprečne, nekaj procesorskega skoka (Snapdragon 8 tretje generacije) in brezžično polnjenje. Tako nudi celovito izkušnjo, do katere je predhodniku še malo zmanjkalo.
Brez komentarjev