Še en z »LAHKO« oznako iz Honorja
Matjaž Ropret 9. aprila 2025 ob 17:43

Telefonska znamka Honor, ki ni ali pa tudi je zakulisno povezana s saj veste katero, je začela po kapljicah predstavljati in pošiljati v prodajo modele linije 400. Prvi je tako na vrsti Honor 400 Lite, predstavnik nižjega cenovnega razreda, pri katerem pa se na srečo niso odrekli nekaterim pomembnim lastnostim, ki smo se jih v zadnjem času že kar navadili.

Res bi si želel, da bi proizvajalci prenehali s poimenovanje v tem slogu, kjer se bistveno cenejši model naslanja na oznako dražjega, s katerim pravzaprav nima čisto nič skupnega. Naj bo samosvoj, samostojen in kupce nagovarja z originalnim imenom in pač tistimi vrlinami, ki jih premore.

Na srečo teh nekaj je, kot prvo pri izhodiščni ceni 329 evrov skoraj moram omeniti pomnilniško konfiguracijo 8+256 GB, kajti nekateri modeli drugih proizvajalcev za več kot dvakratno ceno še vedno nudijo vsega 128 GB prostora za podatke in tudi na 8 GB delovnega pomnilnika so določeni prišli šele nedavno, ker tako zapoveduje poganjanje »umetne inteligence.« Brez slednjega ne gre niti tu, kajti telefon ima večfunkcijsko tipko, nekakšen sprožilec za fotoaparat, ki so mu obesili še oznako UI, četudi iz opisa ne izhaja, da bi počela kaj zelo naprednega. Z njo je pač mogoče dokaj na hitro zagnati fotografsko aplikacijo, »stisniti« fotografijo ali začeti snemanje.

Glavna kamera sicer premore tipalo s 108 milijoni pik dokaj solidne velikosti (1/1,67 palca) in z zaslon f/1,7. Širokokotna kamera s 5-milijonskim tipalom verjetno ne bo dala primerljivih rezultatov kot glavna. Spredaj je selfijevska s 16-milijonskim tipalom.

Še en vidik telefona, za katerega sem vesel, da ga niso pretirano osiromašili, je zaslon. Vsaj po podatkih deluje zgledno, kako bo v praksi, bomo videli. Gre namreč za 6,7-palčni (17 cm) OLED z najvišjo svetilnostjo 3.500 kandel in osveževanjem do 120 Hz, tudi frekvenca zatemnjevanja je visoka, 3.840 Hz. Baterija premore kapacitet 5.230 mAh, polnjenje pa je 35-vatno.

Težko je reči, kaj lahko pričakujemo od procesorja Mediatek Dimensity 7025-Ultra, verjetno pa bo zmogljivostno nekje na ravni konkurenčnih telefonov. Telefon seveda podpira omrežja 5G, medtem ko gre pri brezžičnih omrežjih žal le do Wi-Fi 5. Za biometrično odklepanje skrbi prepoznava prstnih odtisov v zaslonu.

Naslednji bi moral biti na vrsti »pravi« Honor 400, verjetno pa bo zraven tudi 400 Pro.

Fotografije: Honor

Avtor Matjaž Ropret
mm
Matjaž že več kot desetletje in pol novinarsko pokriva tehnološki svet. Najprej na Radiu Slovenija, nato je na Delu od začetka leta 2009 do jeseni 2016 urejal redno tedensko prilogo Infoteh in pripadajočo rubriko na spletni strani. Zdaj je urednik Tehnozvezdja in hkrati glavni avtor na tej strani. Uporablja tiste naprave, ki se mu zdijo tehnološko dovolj napredne, uporabne in narejene z vsaj nekaj sloga, ne glede na znamko, operacijski sistem, platformo in ostale religiozne razloge.
Matjaž Ropret - prispevki
Brez komentarjev

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja