Asus je predstavil novo »miško«, ki v telesu skriva prav poseben prostor, v katerega nalijete dišavo! Se spet sprašujete, čemu je bilo tega treba v tem in še v nekaterih drugih »čudnih« napravah?
Na trenutke se mi zdi že smešno, kaj vse se spomnijo proizvajalci računalniških dodatkov, da bi pritegnili pozornost. Čeprav Asusova nova miška že skoraj sodi v rubriko »saj ni res, pa je,« bo morda nekatere prepričala s tem, da ima prostor, ki ga je mogoče napolniti z eteričnim oljem. Tako razmišljajo oni! Bojim se, da iz te moke ne bo kruha. Razen promocijskega. Ljudje smo različni in marsikoga pritegne nekaj, kar drugega odbija, pa vendar mi ni jasno, zakaj bi želel, da miška, katere namen je jasen in nedvoumen, postane še razpršilnik dišav. Za ta namen imam cel kup drugih, bolj ali manj zanimivih predmetov.

Ostanimo še pri miški. Gre za dokaj običajno lepo oblikovano brezžično miško, po kateri bodo najprej posegle predstavnice nežnejšega spola, s tremi nastavljivimi ravnmi občutljivosti (1200, 1600 ali 2400 dpi). Za brezžično povezavo skrbi vmesnik Bluetooth, baterija pa je običajna (AA) in po zagotovilih proizvajalca zdrži do enega leta. Stikala tega modela naj bi zdržala deset milijonov pritiskov. Cena ni znana, prav tako ni znano, v katerih državah (če sploh) jo bo mogoče kupiti!
Čeprav se leto še niti ni dobro začelo, je to zgolj ena izmed najbolj čudaških naprav, ki so jih že napovedali. Poglejmo jih nekaj.

Z zapestnico Mudra Link boste v slogu filma Posebno poročilo z umom upravljali naprave z operacijskimi sistemi Android, macOS in Windows. Stala bo 199 dolarjev in bo pretvarjala elektromiografske signale (EMG) iz subtilnih gibov prstov v ukaze ter na ta način, kako zanimivo, poslala miške v anale zgodovine.

Elektronska žlica podjetja Kirin ne nagovarja ljubiteljev slanih jedi, temveč tiste, ki jim pretirano soljenje zlahka škoduje. Ne, ne meri vsebnosti soli, temveč skozi neslano hrano pošlje šibek električni sunek, zaradi katerega se vam zdi, da je hrana bolj slana, kot je v resnici. Nudi celo štiri stopnje »slanosti«.
Xpeng si nekoliko drugače od drugih zamišlja kombinacijo osebnega prizemnega in zračnega električnega transporta. Zamislili so si velik avtomobil z, drugače ne znam reči, hangarjem, v katerem je zložen letalnik, sposoben navpičnega vzleta in pristanka ter hitrosti leta 90 kilometrov na uro. Moje vprašanje je, kje je prostor za potnike in njihovo prtljago, saj reč še zdaleč ni majhna.

Če ste eden redkih, ki jim je bila zamisel o Googlovih očalih dejansko všeč, potem vam bodo všeč tudi Hollidayjeva. Namesto tehnologije obogatene resničnosti imajo vgrajen majhen, skoraj neviden zaslon, ki blizu očesa prikazuje informacije. Omogočajo vse od prevajanja in takojšnjih odgovorov do navigacije v realnem času.

Rad imam robote. Zabavni so, uporabni (tu mislim na sesalce) in občasno ljubki. Tombotov Jennie vam bo ukradel srce, saj se obnaša in giblje kot 12 tednov star mladiček labradorca. Ni mišljen kot zamenjava za pravega kužka, temveč kot spremljevalec za starejši, ki zanj ne morejo skrbeti.

Deloholiki boste navdušeni nad kovčkom, v katerem se skrivata 61-centimetrska (24-palčna) monitorja s svetilnostjo 350 kandel in 75-herčnim osveževanjem, skupaj z dvema nogama, ki ju med delom držita na ravno pravšnji višini. Zadeva tehta slabih deset kilogramov.

Gejmerski stol bo navdušil mnoge zasvojence, ki se težko odlepijo od zaslonov. Razerjev stol ni poseben zaradi barvnih sijalk – ali se samo meni zdi takšna osvetlitev rahlo strašljiva? –, temveč zato, ker lahko z ventilatorjem brez rezil po potrebi ohladi, ali ogreje zrak okoli gejmerja.
Brez komentarjev