Prenosni projektor XGIMI Mogo 3 Pro igra na vse prave karte
Matjaž Ropret 14. septembra 2024 ob 17:14

Začenja se poznati vpliv Samsungovega projektorja The Freestyle, saj so tudi drugi proizvajalci dojeli, da tovrstna naprava mora imeti možnost prilagajanja, kam pada njen svetlobni snop. XGIMI Mogo 3 Pro ima sicer še nekaj drugih finih lastnosti.

Znamka XGIMI je tehnološko nadgradila in oblikovno povsem prenovila svoj paradni prenosni projektor (tule je test predhodnika Mogo 2 Pro). Mogo 3 Pro je sestavljen iz treh elementov. Dvodelnega valja in stranskega stojala, v katerega je projektorski del valja vpet tako, da se lahko suče za 130 stopinj. To omogoča njegovo postavitev skoraj kamorkoli, medtem ko je bilo treba predhodnika in druga brez možnosti prilagajanja podstavljati, montirati na stativ in podobno, da smo sliko dobili tja, kamor smo želeli. Spodnji, nepremični del valja je zvočnik (2 x 5W), ki se ponaša z znamko Harman Kardon. Na voljo je tudi stativ, ki ima vgrajeno baterijo, in s tem zagotavlja dve uri in pol delovanja. Sicer je treba projektor priključiti na napajalnik (prek priključka USB-C) ali na zunanjo baterijo za prenosnik oz. prenosno polnilno postajo.

Glavna je seveda slika, ki jo izrisuje v polni visoki razločljivosti, podpira pa format HDR10, čeprav je vprašljivo, koliko lahko pri svoji svetilnosti dejansko ustvari učinka visokega dinamičnega razpona. Slednjo so sicer s 400 dvignili na 450 ISO lumnov, kar je nekoliko bolje od večine tovrstnih projektorjev. Podjetje za kakovostno sliko priporoča diagonalo največ 120 palcev (305 cm), a raztegniti se jo da vse do 200 palcev (508 cm).

Poleg USB-C ima Mogo 3 Pro še vhod USB-A, denimo za ključek z vsebinami, in mikro HDMI (ki podpira protokol ARC). Na njem teče operacijski sistem Google TV, ki je tokrat certificiran tudi za nameščanje aplikacije Netflix. Slednje je bila doslej pri tovrstnih projektorjih težava, po novem pa morda ne bo več (tudi najnovejše Ankerjeve Nebule uradno »podpirajo« Netflix).

Glede brezžičnega povezovanja ta projektor ni najbolj sodoben z Wi-Fi 5 in bluetooth 5.1. Ker tehta 1,1 kg, ga ne bo težko prenašati s seboj. Stal bo 499 evrov, z omenjenim baterijskim stativom pa 579 evrov.

Avtor Matjaž Ropret
mm
Matjaž že več kot desetletje in pol novinarsko pokriva tehnološki svet. Najprej na Radiu Slovenija, nato je na Delu od začetka leta 2009 do jeseni 2016 urejal redno tedensko prilogo Infoteh in pripadajočo rubriko na spletni strani. Zdaj je urednik Tehnozvezdja in hkrati glavni avtor na tej strani. Uporablja tiste naprave, ki se mu zdijo tehnološko dovolj napredne, uporabne in narejene z vsaj nekaj sloga, ne glede na znamko, operacijski sistem, platformo in ostale religiozne razloge.
Matjaž Ropret - prispevki
Brez komentarjev

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja