Platforma Vidaa vendarle dočakala aplikacijo Max
Matjaž Ropret 20. septembra 2024 ob 05:57

Bolje rečeno, dočakali so jo gledalci s televizorji Hisense, Toshiba in še nekaterimi, ki so se tudi načakali. Aplikacijo so namreč partnerji v tem »projektu« obljubljali tako dolgo, da je vmes dvakrat spremenila ime, najprej iz HBO v HBO Max in nato v zgolj Max. Ima pa s tem Vidaa vendarle približno popolnjen nabor nujnih aplikacij.

Operacijski sistem Vidaa sicer primarno uporablja Hisense, vendar ga je l. 2019 izločil v samostojno podjetje, ki ga trži tudi drugim proizvajalcem televizorjev. Skupno jih več kot 400 uporablja ta OS, ki ima tako več kot 30 milijonov uporabnikov. Slednjim za namestistev aplikacije ni treba storiti ničesar, saj se jim je samodejno pojavila v vrstici z bližnjicami do pretočnih storitev.

V sistemu Vidaa so tako pokriti vsi pomembni tuji in domači pretočniki, poleg Maxa denimo Disney+, Netflix in Voyo, četverica operaterskih aplikacij, ki zamenjujejo zunanje sprejemnike (A1 Xplore TV, EON, Neo in T-2 TV), in aplikacija RTV Slovenija. Še vedno verjetno manjka kakšna za določene nišne ali športne pretočnike, toda naročnikov na te je bistveno manj kot na omenjene.

Nekdanji HBO, zdaj Max, je pretočnik korporacije Warner Bros. Discovery (WBD) z obsežnim katalogom filmov, serij in otroških vsebin ter možnostjo dokupa še športnega dodatka, ki je v bistvu preslikava televizijskih programov Eurosport v pretočno okolje (in še malo več). Ta dodatek je bil še posebej zanimiv med poletnimi olimpijskimi igrami, saj je omogočal ogled čisto vsega dogajanja v Parizu, s komentatorji v različnih jezikih.

Težava z dolgim uvajanjem aplikacije na operacijski sistem Vidaa je bila ravno v spreminjanju storitve in v tem, da v WBD niti sami ni bili povsem odločeni, kaj storiti z njo. Na nekaterih trgih še vedno ponujajo zadevo pod drugim imenom ali pa v kombinaciji s pretočnikom Discovery+ z vsebinami televizijskih programov Discovery, Animal Planet, Travel Channel in drugih.  

Avtor Matjaž Ropret
mm
Matjaž že več kot desetletje in pol novinarsko pokriva tehnološki svet. Najprej na Radiu Slovenija, nato je na Delu od začetka leta 2009 do jeseni 2016 urejal redno tedensko prilogo Infoteh in pripadajočo rubriko na spletni strani. Zdaj je urednik Tehnozvezdja in hkrati glavni avtor na tej strani. Uporablja tiste naprave, ki se mu zdijo tehnološko dovolj napredne, uporabne in narejene z vsaj nekaj sloga, ne glede na znamko, operacijski sistem, platformo in ostale religiozne razloge.
Matjaž Ropret - prispevki
1 komentar

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja