Huawei ni predstavil zgolj modela, katerega test smo objavili včeraj, temveč celotno paleto ur serije Watch GT 5 ter poleg njih še malenkost prenovljeno Watch Ultimate in drugo generacijo edinstvene Watch D z napihljivim paščkom za merjenje krvnega tlaka v maniri manšete.
Testirana je bila Watch GT 5 Pro, a obstajajo tudi modeli brez oznake Pro, tako v moških kot v ženskih izvedbah. Slednje zaznamujejo bolj okrogle linije namesto večkotne oblike, ki so jo uvedli pri moških modelih, drugačni paščki in seveda manjši premer. Velikosti ur sta sicer dve, 46 in 41 mm, posledično se razlikujeta tudi velikosti zaslona, ki merita 1,43 ali 1,32 palca, v obeh primerih pa je njuna ločljivost 466 x 466 in svetilnost do 1200 kandel (na močnem soncu in kratkotrajno). Na voljo je precejšnja izbira paščkov, materialov in barv. Pritegnil me je denimo modri pri moški GT 5 in pa keramična ženska izvedba, ki se vrača po generaciji ali dveh premora. Vse so vodoodporne po standardu IP69, kar pomeni tudi na vročo vodo.
Ključna novost, o kateri je podrobno pisal že Marjan, je novo tipalo, in to je prisotno v vseh urah. Ima drugačno topologijo elementov, ki s to razporeditvijo bolje zajemajo svetlobo, dodali so še temno steklo, da je usmerjenost svetlobe bolj natančna oz. se ne izgublja v okolico. S tem so tudi meritve bolj natančne in hitrejše. Obe velikosti tokrat premoreta enak dvofrekvenčni satelitski sprejemnik za določanje položaja, ki naj bi bil prav tako bolj natančen kot pri prejšnji generaciji ur.
Velika prednost ur Watch GT pred konkurenco je avtonomija baterija in serija pet ohranja 14- ali 7-dnevno trajanja o zmerni uporabi oz., bolj realistično, polnjenje na 9 ali 5 dni (pri manjši izvedbi) pri tipični uporabi, ki vključuje tudi nekaj spremljanja vadbe. Vedno vključen zaslon navedene številke še zmanjša, lahko skoraj prepolovi.
Cene »osnovnih« so nekje med 280 in 300 evri, za Pro pa je treba odšteti 400 ali 500 evrov. Kaj kupec dobi za dodatnih sto evrov (tistih drugih sto gre na račun titanskega ohišja in paščka)? Poenostavljeno povedano troje. Safirno steklo čez zaslon, merjenje elektrokardiograma (EKG) in golfski način, o katerem si več preberite v testu ure.
Watch Ultimate z vrha serije, četudi v imenu nima oznake GT, je dobila novo zeleno barvo in posodobitve v programski opremi, ki dodajajo način za pustolovščine v naravi, golf in potapljanje do 100 m. Ima pašček iz titana, priložena pa sta še dva silikonska. Strojna oprema, vključno z 1,5-palčnim zaslonom, safirnim steklom, keramično luneto in vsemi tipali (še prejšnje generacije) je ostala enaka.
Watch D2
Prva generacija ure, prvenstveno namenjene merjenju krvnega tlaka, primerljivega z merjenjem z medicinskim aparatom, v Sloveniji ni bila naprodaj. Za drugo menda kaže bolje. Ta ima sicer izboljšan material paščka, ki vsebuje majhno črpalko za napihovanje in potem postopno spuščanje, s čimer meri tlak. Proizvajalec zagotavlja, da bi morala zadeva brez težav zdržati vsaj tri do štiri leta redne uporabe.
Ura je sicer dobila tudi večji zaslon, nekoliko bolj kvadraten zaslon, vrtljivo krona za pomikanje po izbirnikih in vsebini, mikrofon in zvočnik za telefonske klice in dodatne športe pri spremljanju vadbe. Nudila naj bi do šest dni avtonomije, preden jo bo treba znova odložiti na polnilni podstavek.
Brez komentarjev