So običajno zvočniki, nato običajni z oznako »pro«, ki večinoma spadajo v predalček reklamnih nategov, potem dolgo časa ni ničesar in šele nato pridejo na vrsto zvočniki za profesionalce!
Občasno ni narobe slišati najboljših, kajti zven je v mnogočem drugačen kot v primeru, recimo jim osebna oziroma domača zvočna ropotala. Nihče ne preprečuje, da bi najboljše uporabljal v takšne namene, a je negospodarno. Ne zgolj zaradi cene, temveč tudi zato, ker pri takšni uporabi izkoristiš le delček tega, kar profesionalni zvočniki omogočajo.
Pred kratkim sem imel možnost prisostvovati predstaviti zvočnika Bose S1 Pro+. Osemsto evrov vredna škatla deluje v mono tehniki. Si zastrigel (oz. zastrigla) z ušesi? Zakaj že? Namenjen je glasbenikom, ne tebi, če ne znaš brenkati na kitaro ali kako drugače izvabljati žlahtnih zvokov. Služi jim za vadbo, med nastopom na ulici ali kot t. i. monitor, obrnjen stran ob občinstva na koncertih. Mono tehnika zadostuje. Za kakšnega pa bi označil zvok, ki ga iz inštrumenta in glasilk izvablja glasbenik na Tromostovju? Hočeš stereo? Ni problema. Kupi še enega in oba brezžično poveži. Kombinacija je za sobno uporabo zmogljivostni in cenovni »overkill«, ampak kdo sem, da bi ti preprečeval zapravljati denar.
Zvočnik je zelo zanimiv in obenem razmeroma pameten. Sam prepozna, kako ga postaviš, pokonci, ležeče ali kot »monitor« in temu prilagodi zvočni profil. Vgrajeno ima tri kanalno mešalko, podpira bluetooth brezžično povezavo in ima baterijo s predvideno avtonomijo do 11 ur. Ko je priključen na električno vtičnico, deluje v neskončnost. Za vsak kanal je na telesu ohišja majhen zaslon OLED in poleg njega gumb za prilagajanje osnovnih nastavitev. Veliko več možnosti najdeš v aplikaciji.
Pomembnejši izboljšavi v primerjavi s predhodnikom sta ležišči za brezžična radijska oddajnika. Sprejemnik je vgrajen. Z njuno pomočjo na zvočnik brezžično priključiš recimo na enega kitaro in na drugega mikrofon. »Stage« za zabavo s tabo v glavni vlogi je tako pripravljen. Prvi in drugi kanal sta namenjena temu, medtem ko tretji nudi standardni 3,5-milimetrski priključek AUX ali brezžično povezavo preko vmesnika bluetooth. S tem se odpira nebroj možnosti. Še več jih je, če se odločiš in zvočnik povežeš z drugimi izdelki Bose. Če te zanima, je zato najbolje, da stopiš do trgovine Lorex v Ljubljeni.
Glede na velikost zvočnika se mi je zdel spoštovanja vreden. Milo rečeno. Glasen in bogat celo z basi, čeprav niso tako globoki, kot so jih sposobni ustvariti večji zvočniki. Ob gumbu za glasnost, obrnjenem do konca, so se mi visoki zvoki zdeli piskajoči, vendar je čisto mogoče, da je bil zvok namenoma takšen. Ni me sram priznati, da ne vem, kajti, kdor potrebuje zvočnik te vrste, ta tudi zelo dobro ve, kako iz njega iztisne maksimum.
Brez komentarjev