Delovanje solarnih nadzornih kamer Anker je za enkrat znotraj pričakovanj, pri čemer večjih težav nisem zasledil. Še posebej všeč mi je dejstvo, da razen ene, ostalih treh nikdar nisem priključil na napajalnik!
Rad bi bil jasen. »Čez kabel ga ni.« Ko sem tehtal med vrtanjem lukenj in vlečenjem kablov z robov pročelja hiše do usmerjevalnika na podstrešju ter namestitvijo brezžičnih solarno napajanih kamer, je prevladalo udobje (lenoba) in nenazadnje tudi strošek, kajti vse, kar razbiješ in preluknjaš, je kasneje potrebno vrniti v izvirno stanje. Ni mi žal. Enako bi storil še enkrat, čeprav vem, da bodo baterije enkrat spustile dušo in bom prisiljen kamere zamenjati hitreje, kot bi menjal ožičene. Kakor stvari stojijo danes, ne pričakujem, da se bo to zgodilo prej kot v petih morda celo sedmih letih.
O tehnoloških pomagalih za varovanje premoženja si več preberite v članku na portalu »Vse bo v redu« zavarovalnice Triglav!
Me pa je nekoliko presenetilo, katera kamera se je v solarnem polnjenju najslabše odrezala. Pričakoval sem, da bo to kamera na severnem pročelju s sončnimi celicami, obrnjenimi proti vzhodu, saj tam sončni žarki nikoli ne posijejo. Kot kaže, je dovolj odbitih, saj po enem letu napolnjenost še ni padla pod 70 odstotkov. Slabše se je odrezala kamera tik pod plastičnim ostrešjem nadstreška za avtomobil s celicami, obrnjenimi proti severu, kajti pri tej je sončno napajanje najmanj učinkovito. Moral jo bom prestaviti ali enkrat na leto priključiti na napajalnik. Kameri na vzhodnem in južnem pročelju ne povzročata nikakršnih težav.
V izogib nejasnosti je pomembno naslednje. Kamere Solocam s40 ponoči delujejo v režimu varovanja, kar pomeni, da v primeru zaznave gibanja pošljejo opozorilo in na svoj pomnilnik posnamejo 20-sekundni video, ki si ga potem ogledam v aplikaciji. Obenem sem ter tja, v povprečju enkrat na teden, zaženem pogled v živo, ko me karkoli zanima. Pogosteje takrat, ko sem dlje časa odstoten. Z drugimi besedami, moj vzorec uporabe ni pretirano zahteven, kajti če bi bile kamere pogosteje v uporabi, bodisi bi delovale v režimu varovanja več časa ali bi pogosteje zahteval daljše poglede v živo, potem bi zelo verjetno porabile več energije in bi vsaj dve, ki sta na manj primernem mestu, verjetno moral občasno ročno polniti. Še nekaj je škoda. Da celice niso odstranljive ali gibljivo neodvisne od ohišja, saj bi jih tako neprimerno lažje obrnil v glede na sonce optimalni položaj.
- Prihodnje leto prihaja električna Vitara
- Omrežje 5G Telekoma Slovenije pokriva že več kot tri četrtine prebivalstva
- KRATKI TEST Opel Corsa GS: kaj bi dal, da bi jo imel v mladosti!
- SkyShowtime vendarle s sliko 4K, vendar za višjo naročnino
- NEDELJSKI NASVET: Elektro podjetja želijo več denarja in nobene odgovornosti!
Brez komentarjev