Zoprno je, ko pozabiš, kje si parkiral na ogromnem parkirišču ali v tujem kraju. Ali ne veš, v katero smer iti, da prideš do avta, ki si ga pustil na gozdni poti. Kot vedno, tudi za to bolezen raste rožica. Imenuje se mobilna aplikacija, pravzaprav jih je kar nekaj!
Toda naprej velja pogledati neko drugo napravo. Čeprav redko, so primeri, ko telefona nimaš pri sebi, a imaš na zapestju »čudo« sodobnih nosljivih tehnologij. Pametne ure vključujejo navigacijsko kartografsko storitev in dovolijo nameščanje aplikacij. Mednje sodijo tudi takšne, ki te vodijo do parkiranega, nepovezanega vozila. Povezan bo znal povedati, kje je. Kaj pa ure, ki nimajo ne enega ne drugega? Nekatere te znajo voditi na izhodišče, a le v primeru, da pravočasno zaženeš športni način. Ko zapustiš avto in greš na potep po tujem mestu, sprožiš program spremljanja hoje. Ob vrnitvi pa zaženeš funkcijo vrnitve na izhodišče ter na zaslonu gledaš puščico, ki kaže smer, v katero moraš iti.
Zelo podobno je, ko želiš uporabiti pametni telefon. Ne glede na storitev ali aplikacijo ji moraš, ko vozilo zapustiš, zapovedati, naj si lokacijo zapomni. Uporabiš lahko neodvisne navigacijske aplikacije, kolikor jih je sploh še ostalo, ali kartografske storitve povezane z mobilnim operacijskim sistemom. Googlove, Applove ali zemljevide Petal, ki so del novejših telefonov Huaweija. Po potrebi te nato vodijo do vozila na enak način, kot bi te vodile do želenega naslova ali objekta. Po ulicah z glasovnimi ukazi, ko moraš zaviti. Ne samo, da je uporaba preprosta, ravno tako je zmogljiva, kajti vodenje je do nekaj metrov natančno. Vsaj dokler avta nisi pustil v veliki parkirni hiši. Znotraj nje namreč satelitska navigacija ne deluje.
Kartografsko storitev lahko uporabiš drugače. Če se ti vsaj približno sanja, kje si avto pustil, parkirišče poiščeš na zemljevidu in nato zapoveš vodenje do tja. Je manj natančno, saj storitev ne pozna mikro lokacije vozila na primer na več deset tisoč kvadratnih metrih velikem parkirišču. Pripelje te do vhoda, nakar se moraš znajti, kot veš in znaš!
Če ti »kartografija« ni najbolj pogodu, ni vse zaman. Našel sem aplikacijo »FindMyCar«, ki poleg vodenja po ulicah, nudi še bolj preprosto možnost. Kot pri vseh drugih rešitvah moraš zapovedati, da si zapomni položaj vozila in tega po želji dopolniš z opombo in fotografijo. Potem imaš dve možnosti. Zemljevid z vrisano potjo nazaj ali puščico, ki kaže pravo smer. Čemu bi bilo zadnje boljše? Oziroma kdaj je boljše? Vedno, ko se zadržuješ v divjini, kjer zemljevid ulic in poti nima smisla, a še kako ti pomaga smer. Še pomniš funkcijo ure? Pravzaprav deluje enako in jo zlahka uporabiš, ko je koš poln gozdnih dobrot, tebi pa se mudi domov, a si pozabil, v kateri smeri je parkiran avto.
- Praznično darilo pri Telekomu Slovenije – Odprte programske sheme in programske opcije NEO
- Telemach v evropskem projektu, ki bo pomembno vplival na shranjevanje dokumentov!
- Konec (kakovostnih) predvajalnikov blu-ray je vse bližje
- Hisense naproti prvemu mestu med proizvajalci vrhunskih televizorjev
- Dacia Sandero Journey: Premalo muzike za zahtevane denarje?
Brez komentarjev