Najboljše cene pred črnim petkom (posodobljene 20. 11. 2024)
Matjaž Ropret 20. novembra 2024 ob 17:02

Iz ZDA uvoženi potrošniški »praznik« se je z leti raztegnil na cel november. Navkljub vse bolj prevladujočemu prepričanju, da trgovci v resnici ne znižujejo cen, se vendarle da določene izdelke kupiti ceneje. Zato smo tu mi, da naredimo izbor tistih, ki so dejansko cenejši in so tudi vredni nakupa. V ta članek smo zbrali, kar smo našli doslej, in bomo še dodajali nove ponudbe, v kolikor jih odkrijemo.

Tokrat začenjamo z atraktivnima ponudbama za spletno storitev in programsko opremro, namesto za izdelek. Programi Affinity (Designer, Photo in Publisher), dobra in veliko cenejša alternativa tistim podjeja Adobe (Photo denimo združuje funkcionalnosti Lightrooma in Photoshopa, Designer je ustreznica Illustratorju in Publisher InDesignu), so znižani za polovico. Celotno zbirko (za Windows, MacOS in iPadOS) tako lahko kupite za 90 evrov, pri čemer gre za pravo licenco, ne za naročnino. Posamezni program za posamezen operacijski sistem stane 37,49 evrov, aplikacija za iPad pa 9,99 evrov. Mislim, da se splača kupiti cel komplet, tako vam pozneje ne bo žal, da se za katerega od programov niste odločili, ali vam bo izbira različice za Windows nekoč oteževala prehod na MacOS (ali obratno).

Slovenski ponudnik oblačne shrambe Koofr pripravlja veliko znižanje, ko bo letne naročnine mogoče skleniti za približno polovico običajne cene, denimo 100 GB za 10,80 evrov (0,90 evra na mesec), 250 GB za 21,60 evrov ali 1 TB za 54 evrov na leto. Po izteku boste verjetno ob letu osorej lahko izkoristili novo podobno akcijo, kajti naročnina se ne podaljšuje samodejno.

Pametni telefoni

Oneplus 12R (16 + 256 GB) – 512 evrov – Zmogljivejši telefon od večine spodaj izpostavljenih, saj ga poganja procesor Snapdragon 8 druge generacije. Premroe tudi čudovit zaslon OLED z visoko svetilnostjo, podporo za Dolby Vision in hitro osveževanje. Baterija je velika (5.500 mAh) in se polni hitro (100 W), ohišje pa kovinsko. Glavna kamera je zelo solidna, a žal nima enakovredne podpore ostalih, teleobjektiv denimo manjka. Prav tako brezžično polnjenje, ki pa ga ob izjemno hitrem žičnem najbrž ne boste pretirano pogrešali.

Google Pixel 8 (128 GB) – 482 evrov – Letošnji Pixel 9 resda predstavlja napredek na nekaterih področjih, vendar zagotovo ne skoraj dvakratnega, kot bi nakazovala razlika v ceni pri temlje znižanju. Glede na fotografske kvalitete in dolgo podporo s podobitvami, je osmica za manj kot 500 evrov izvrstna izbira.

Oneplus Nord 4 (12 + 256 GB) – 399 evrov – Zelo eleganten telefon s kovinskim ohišjem (in znanim stikalom za utišanje), velikim in lepim zaslonom OLED, dolgim trajanjem baterije in ultra hitrim polnjenjem ter zmogljivim procesorjem srednjega razreda. Edina hiba utegne biti foto-video sklop, ki ni povsem na ravni vsega ostalega. Na voljo je tudi izvedba s 512 GB prostora za podatke za približno 50 evrov več, vendar ne vidimo veliko razlogov, da bi se odločili zanjo.

Oneplus Nord 3 (8 + 128 GB) – 300 evrov – Lanski model, ki letošnjega prekaša v glavnih kameri in je za odtenek lažji, sicer pa ponuja zelo podoben ali celo enak zaslon, v zmogljivostih, bateriji in polnjenju pa rahlo zaostaja, vendar ne toliko, da se ne bi splačalo prihraniti stotih evrov.

Poco F6 (12 + 256 GB) – 359 evrov – Pri tem telefonu smo izpostavili bolje pomnilniško založeno opcijo, četudi je za 40 evrov manj na voljo različica z 8 + 256 GB. Gre namreč za zverino s procesorjem tik pod vrhom zmogljivostne lestvice (Snapdragon 8s tretje generacije). Prav tako nudi veliko baterijo in hitro polnjenje (90 W), poleg tega ni največji med podobno cenovno umeščenimi, zato je lahko zelo primeren za otroke, ki veliko igrajo mobilne igre.

Samsung Galaxy A35 (128 GB) – 270 evrov – Zelo dobra cena za telefon, ki je letos napravil precejšen napredek v primerjavi z lanskim predhodnikom. Tako v dizajnu in materialih, kot v zmogljivostih, zaslonu in še posebej kakovosti fotografij z glavnim objektivom. Če dodamo še dolgotrajno podporo s posodobitvami, z njim nikakor ne morete zgrešiti.

Xiaomi Redmi Note 13 (8+256GB) – 164 evrov – Za bistveno manj kot 200 evrov dobite prijeten in solidno hiter telefon z zaslonom OLED, veliko baterijo in zadovoljivo glavno kamero. Dodaten plus je kar 256 GB prostora za podatke za tak denar.

Samsung Galaxy S24 (8+256 GB) – 758 evrov – Čista klasika. Telefon, pri katerem praktično vse “štima” in skoraj nič ne manjka (morda bolj kakovosten teleobjektiv ali nasploh malo širše goriščnice objektivov ter hitrejše polnjenje), zelo prijetne velikosti, dobre izdelave in dolgotrajno programsko podporo.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G (8+256 GB) – 318 evrov – Model z vrha linije Redmi Note 13, ki se ponaša z rahlo ukrivljenim zaslonom, zmogljivim procesorjem ter najboljši kamero in najhitrejšim polnjenjem znotraj te družine telefonov. Osnovna cena je bila nekoliko pretirana, ta pa je zelo atraktivna. Na voljo je tudi izvedba z več pomnilnika (12+512 GB) za 390 evrov.

Nothing Phone 2a (8+128 GB) – 285 evrov – Malce drugačen telefon s prozornim hrbtiščem in svetili okrog kamer. Poganja ga skoraj enak procesor kot zgornjega Xiaomija, premore led zaslon OLED s 120-herčnim osveževanjem, veliko baterijo in spodobno glavno kamero. Če vam oglata oblika in precejšnja velikost ter 128 GB prostora za podatke ne predstavljajo težav, težko dobite kaj boljšega za tak denar.

Poco X6 Pro (8+256 GB) – 261 evrov – Izjema je ta Poco, saj je bolj zmogljiv in tudi njegov zaslon je verjetno naprednejši. Nudi dokaj hitro polnjenje in prijetno obliko, toda fotografsko ni nič posebnega

Nothing CMF Phone 1 (8+128 GB) – 185 evrov – Še en oblikovno rahlo nenavaden telefon proizvajalca Nothing, vendar tokrat pod ločeno nizkocenvno znamko CMF. Prav tako je opremljen s solidnim procesorjem, lepim zaslonom OLED in veliko baterijo, seveda pa lahko pričakujete manj hitro polnjenje, nekoliko slabše fotografske in video posnetke ter popolnoma plastično ohišje. Vseeno pod dvesto evri težko najdete bolje opremljen mobilnik.

Xiaomi 14T (12+256 GB) – 549 evrov – Xiaomi je že začel s »črnopetkovsko akcijo« in med vsemi modeli se nam ta zdi najbolj »zlata sredina,« vredna nakupa. Nudi veliko, od dobrih zmogljivosti, kakovostnega zaslona in zelo spodobnih kamer do velike baterije in hitrega polnjenja, letos pa tudi zadostne količine pomnilnika za več let brezskrbne uporabe (predhodnik je imel 8 GB).

V ponudbi je tudi 14T Pro (12+512 GB) za 749 evrov, vendar se nam zdi razlika v ceni prevelika glede na dejanske dobrobiti tega modela v zmogljivostih, nekoliko boljši glavni kameri ali še hitrejšem polnjenju. Je namreč tudi posledica kar 512 GB podatkovnega pomnilnika pri dražjem modelu, kar v praksi potrebujejo le redki (tudi mi zlahka »shajamo« z 256 GB).

Zato je verjetno bolj zanimiv lanski 13T Pro (12+256) za 649 evrov, kajti razlike v prid letošnjega niso veliko. Po drugi strani bi se pri »običajnem« (13T, 449 evrov) zaradi že omenjenega večjega pomnilnika, pa tudi naprednejših kamer raje odločili za letošnjega.

Samsung Galaxy A55 (256 GB) – 400 evrovLetos je Samsung paradni srednjerazredni model opremil z bistveno bolj zmogljivim procesorjem in tudi zelo solidnimi kamerami, poleg vseh ostalih pritiklin, značilnih za to znamko. Zato ga lahko za tako ceno brez zadržkov priporočamo, navsezadnje bo deležen tudi toliko let podpore s posodobitvami, da bo vmes že zamenjal lastnika ali dva.

Pri Telemachu so nekoliko znižani tudi nekateri drugi modeli znamke Samsung, med njimi bi pogledovali proti Galaxyju S24+, letos enemu najbolj uravnoteženih telefonov brez večjih pomanjkljivosti, in S24 FE, ki je nekakšna cenejša, a ne dosti okrnjena izvedba prvega. V akciji najdete tudi lanskega Galaxyja Z Flip5, ki je za 800 evrov zelo atraktiven preklopni telefon, zavedati pa se morate, da fotografska kakovost in trajanje baterije nista povsem na tem cenovnem nivoju.

Pametne ure

Amazfit Balance164 evrov – Zanimiva ura, ki nudi večino tistega kot spodaj naštete, vendar za še nižjo ceno. Med drugim ima lastno mobilno denarnico za brezstično plačevanje, dobro pa se obnese tudi pri spremljanju vadbe in zdravstvenih funkcijah.

Samsung Galaxy Watch7 (44 mm) – 266 evrovLetošnja Samsungova ura za množični trg predstavlja majhen napredek v primerjavi z lansko, predvsem v natančnosti tipal in še nekaterih podrobnostih. Še vedno ostaja ena od tistih ur, ki nudijo večino nujnih funkcionalnosti in še kaj več, malce pa smo razočarani nad trajanjem baterije in dizajnom.

Huawei Watch GT 5 (46 mm) – 269 evrov – Objektivno gledano ta ura za enako ceno predstavlja boljšo vrednost od zgornje, četudi ji morda kakšna možnost manjka (denimo merjenje EKG in predvsem brezstično plačevanje, pa tudi nabor aplikacij), kajti nudi bistveno daljše trajanje baterije, bolj izpopolnjen dizajn in naprednejše spremljanje vadbe. Zraven pa dobite še popolnoma brezžične slušlake prejšnje generacije, ki so povsem funkcionalne.

Oneplus Watch 2R199 evrov – Boljše ponudbe med pametnimi urami trenutno ne poznamo. Dotična, ki temelji na operacijskem sistemu Wear OS, nudi vse tisto glavno, kar od tovrstnega pripomočka pričakujemo, vključno s športnimi, zdravstvenimi in pametnimi funkcijami, brezstičnim plačevanjem (z Googlovo denarnico) in tridnevnim trajanjem baterije ob vedno vključenem zaslonu. Poleg ure dobite še dodaten pašček in polnilni podstavek ter popolnoma brezžične slušalke, ki jih sicer prodajajo za 79 evrov.

Televizorji

Hisense 65U8NQ (165 cm) – 1.149 evrov – Če so vam modeli OLED še vedno nekoliko predragi, je tole daleč najboljša alternativa. Za dobrih tisoč evrov dobite model skoraj z vrha ponudbe dotične znamke, ki nudi izvrstno svetilnost, sliko, ki se lahko v marsičem kosa z OLED-i (malce se morate potruditi z nastavitvami), lepo odziven sistem z večino pomembnih aplikacij in tudi solidno osnovo za priklop igralne konzole ter presenetljivo uporabne zvočnike.

LG OLED C4 (165 cm) – 1.599 evrov – Ta model nadaljuje tradicijo LG-jeve serije C kot najboljšega nakupa med televizorji. Dobite izvrsten, svetel zaslon OLED, podporo za vse formate HDR, napredno obdelavo slike in soliden operacijski sistem, ki zdaj poleg protokola Airplay podpira tudi Chromecast.

Slušalke

Bose QuietComfort215 evrov, Bose QuietComfort SC173 evrov in Bose QuietComfort Ultra276 evrov – Trojica iz čislane linije čezušesnih slušalk z doličnim aktivnih dušenjem hrupa je na voljo precej ceneje, sami pa se odločite, kateri nivo kakovosti zvoka, moči dušenja in prefinjenosti oblikovanja ter materialov se najbolj sklada z vašim proračunom.

Sennheiser Momentum 4 Wireless205 evrov – Zelo zanimiva alternativa za tiste, ki želijo kar najboljšo kakovost zvoka in jim ni tako pomembno res vrhunsko dušenje hrupa.

Bose QuietComfort Ultra205 evrov – Popolnoma brezžična različica v priljubljeni liniji.

Sennheiser Momentum 4 True Wireless202 evra – Morda zvočno najboljše popolnoma brezžične slušalke.

Bose Ultra Open Ear227 evrov – Zelo zanimive in čislane slušalke odprtega tipa. Ne motijo pri dolgotrajnem nošenju in nudijo vrhunsko zvočno izkušnjo.

Sony WH-1000XM4194 evrov – Še vedno ene najbolj priljubljenih čezušesnih slušalk z aktivnim dušenjem hrupa. T razlogom, saj so bolje zasnovane od naslednje generacije, v kakovosti zvoka in dušenju hrupa pa ne izgubite dosti, če sploh kaj. Za to ceni ni kaj razmišljati.

Nothing Ear (a) 71 evrov – Že v osnovi ene boljših popolnoma brezžičnih slušalk do sto evrov, s temle popustom predstavljajo še atraktivnejšo ponudbo. Med drugim nudijo spodoben zvok in podporo za kodek LDAC, dokaj močno aktivno dušenje hrupa in zanimiv dizajn. Še naprednejše Nothing Ear so prav tako znižane in jih lahko dobite za 122 evrov.

Računalniki in oprema

Asus Vivobook 15 (16 GB RAM, 512 GB SSD) – 603 evre (s kodo za popust) – Ta ponudba sodi med tiste, ki so zanimive že zaradi zaslona prenosnika (OLED z ločljivostjo 2880×1620), vendar je tudi procesor AMD Ryzen 5 7430U povsem dovolj zmogljiv za vsakdanjo uporabo, pomnilnika in diska pa tudi ni premalo.

Asus Vivobook S 15 (16 GB RAM, 512 GB SSD) – 957 evrov – Eden izmed prvega vala prenosnikov s procesorjem Snapdragon in posledično operacijskim sistemom Windows za platformo ARM. V Sloveniji je njegova cena 1.599 evrov (resda z 32 GB pomnilnika in 1 TB diska), zato je ta ponudba že z vidika druge opremljenosti (velik zaslon OLED, dovolj pomnilnika in diska) mamljiva, zmogljivosti pa so tudi na visoki ravni in je lahko prenosnik spodobna zamenjava za namizni računalnik. Tudi njegov nabor priključkov (2 x USB-C, 2 x USB-A, HDMI, čitalnik kartic) je zelo soliden.

Beelink Mini S12 (16 GB RAM, 500 GB SSD) – 144 evrov (s kuponom) – Dokaj osnovni mini PC na osnovi procesorja Intel N100, toda primeren v vlogi pisarniškega računalnika ali kot tih večpredstavnostni predvajalnik. Slabost je odstotnost priključkov USB-C ter možnosti večjih nadgradenj, čemur pa tudi ni namenjen. Za manj kot 150 evrov dobite funkcionalen PC, če želite več, pa si ogledje spodnji možnosti.

Ninkear N13 (16 GB RAM, 1 TB SSD) – 349 evrov (s kuponom) – Ta računalnik je s procesorjem i5 13. generacije (i5-1340P) že dovolj zmogljiv tudi za resno delo, nedolgo tega so bili podobno opremljeni prenosniki, ki so stali precej čez tisoč evrov in ciljali na zahtevnejše kupce. Tudi velikost in hitrost pomnilnika in diska je že v sferi solidne, na voljo je priključek USB-C ter podpora za Wi-Fi 6.

Aoostar GEM 12 (32 GB RAM, 1 TB SSD) – 499 evrov (s kuponom) – Tu pridemo že do bolj zmogljivih mini PC-jev. Procesor je AMD Ryzen 9 6900HX z grafičnim delom Radeon 680M, pomnilnik vrste DDR4 4800 MHz, na voljo je izhod HDMI 2.1, primeren za televizorje 4K, dodatna reža za disk m.2 in tudi priključek Oculink za zunanjo grafično kartico, ki ne zaseda ležišča m.2. Na voljo je tudi displayport in pa dva priključka USB-C, žal pa enega zasede napajanje. Kdor želi še več zmogljivosti, lahko za dodatnih sto evrov poseže po izvedbi z generacijo novejšim procesorjem Ryzen 7 8845HS z grafičnim delom Radeon 780M. V ostalem sta računalnika identična.

Domača oprema

Polnilna postaja Fossibot F1200 – 389 evrov (s kuponom) – Baterija LFP v njej nudi kapaciteto 1.024 Wh, največja izhodna moč postaje, ki je opremljena s številnimi izhodi, pa je 1.200 W.

Kuponi za trgovino Geekbuying:

Sistem je enostaven. Pri nakupu nad določenim zneskom, lahko uporabite kupon za določen popust. Denimo 50 evrov pri znesku vsaj 550 evrov.

Kuponi za celotno trgovino:

24NOV11S1 – 50 € nad 550 €

24NOV11S2 – 25€ nad 300€

24NOV11S3 – 15 € nad 200 €

24NOV11S4 – 10 € nad 100 €

24NOV11S5 – 5 € nad 50 €

Naprave pametnega doma:

24NOVSHE1 – 20 € nad 200 €

24NOVSHE2 – 15 € nad 150 €

Prenosne polnilne postaje:

24NOVPS1 – 50 € nad 500 €

Zabavna elektronika:

GKB2411EC50 – 50 € nad 650 €

GKB2411EC30 – 30 € nad 450 €

GKB2411EC20 – 20 € nad 300 €

GKB2411EC15 – 15 € nad 200 €

GKB2411EC10 – 10 € nad 120 €

GKB2411EC07 – 7 € nad 80 €

GKB2411EC05 – 5 € nad 50 €

Naslovna fotografija: DepositPhotos

Avtor Matjaž Ropret
mm
Matjaž že več kot desetletje in pol novinarsko pokriva tehnološki svet. Najprej na Radiu Slovenija, nato je na Delu od začetka leta 2009 do jeseni 2016 urejal redno tedensko prilogo Infoteh in pripadajočo rubriko na spletni strani. Zdaj je urednik Tehnozvezdja in hkrati glavni avtor na tej strani. Uporablja tiste naprave, ki se mu zdijo tehnološko dovolj napredne, uporabne in narejene z vsaj nekaj sloga, ne glede na znamko, operacijski sistem, platformo in ostale religiozne razloge.
Matjaž Ropret - prispevki
2 komentarja
  • Pozdravljen,

    Kupujem OLED Tv v velikosti 77 incev. Odlocam se med Philipsom, LG in Sony. Bi bilo se katero drugo znamko pogledat? Katero znamko bi najraje priporocali. Razlika v ceni ce je kakih 100€ ni sploh predmetno. Bolj se gre za kakovostno izkusnjo Tv, dobri zvocniki pac glede na razpolozljiv prostor .

    Lp Jan

    • Verjetno je samo še Samsung potencialno v igri. Kot so razlike med znamkami, so tudi med samimi OLED-i, tako da je težko kaj priporočiti na splošno, ne da bi vedeli cenovni okvir, specifične želje oz. zahteve, gledalske navade in podobno. Vsekakor z LG-jevo serijo C (C3 ali C4) nikoli ne zgrešite, Samsung S95D je izvrsten (razen tega, da nima podpore za Dolby Vision).

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja