Prvi mož Tesle in še nekaterih podjetij Elon Musk je uradno odstopil od namere za 44 milijard dolarjev (43,30 milijard evrov) vreden nakup družbe Twitter, ki upravlja istoimensko družabno omrežje. Vsaj poskusil je odstopiti, kajti zdajšnji lastniki nad njegovim umikom niso navdušeni.
Že namera za prevzem Twitterja je bila mala senzacija in cena bistveno višja kot borzna. Poleg tega je bilo to še preden so delnice tehnoloških (in drugih) podjetij v zadnjem času izgubile lep del vrednosti. Tako je prevzem hitro postal predrag, Musku pa se je začela podirati tudi finančna konstrukcija, vezana na druge delnice, ki jih ima v lasti, zato je že kmalu začel »motoviliti« z različnimi novimi pogoji, pri čemer se je hitro zdelo, da to počne predvsem zato, da bi se lahko kar najbolj elegantno in brez stroškov izvil iz predlaganega posla.
Zdaj je v uradnih dokumentih, ki jih je predložil ameriški komisiji za vrednostne papirje, zapisal, da v Twitterju niso izpolnili obvez iz pogodbe o prevzemu. Predvsem naj mu ne bi predložili vseh zahtevanih podatkov o lažnih profilih na omrežju. V Twitterju že ves čas trdijo, da je teh manj kot pet odstotkov, Musk pa o tem dvomi. Pri čemer je treba povedati, da pred prevzemno ponudbo ni opravil skrbnega pregleda podjetja.
Vseeno trdi, da je Twitter z napačnimi in zavajajočimi interpretacijami podatkov v več členih krši pogodbo. S tem naj bi mu tudi ne pripadala milijarda dolarjev odškodnine, če prevzem ne bo izpeljan (oz. prevzemnik odstopi od njega).
V Twitterju so seveda prepričani v nasprotno. Ne zgolj v to, da jim pripada nadomestilo (za duševne ali kakšne druge bolečine), temveč da se mora Muskov prevzem zgoditi. Vrednost je pač predobra, da bi jo kar na lahko izpustili iz rok. Predsednik odbora družbe Bret Taylor, sicer sodirektor korporacije Salesforce, je napovedal vložitev tožbe proti direktorju Tesle. O tem, ali mora dejansko izpeljati prevzem, naj bi odločalo sodišče v zvezni državi Delaware.
Dobra poznavalka tehnološkega sektorja Carolina Milanesi je tvitnila, da bi bilo to mogoče dobro za zdajšnje delničarje, vsekakor pa ne za podjetje. Kdo si želi lastnika, ki noče njega, se je vprašala.
Verjetno bo preteklo še precej limonade na relaciji Musk – Twitter, na sami storitvi pa bo vse ostalo bolj ali manj po starem.
Naslovna fotografija: DepositPhotos
- Zakaj bi v dnevni sobi pristajali na kompromise?
- ASUS ROG Strix SCAR 18: Brutalne zmogljivosti ob razsipnih svetlobnih učinkih
- Škoda Enyaq s prenovo želi nazaj med najbolj priljubljene (#video)
- NEDELJSKI NASVET: Slabi dve uri sem preždel ob polnilnicah in polnil baterijo
- Telefon z najboljšimi zmogljivostmi za zmerno ceno
Brez komentarjev