Ena od tem, ki so najbolj zaznamovale to leto, so bile Huaweijeve težave z ameriškimi oblastmi, še posebej po majski uvrstitvi kitajskega podjetja na seznam tistih, s katerimi ameriška ne smejo poslovati. Kar je pomenilo prepoved tudi za Google in tako je Huawei ostal brez “popolnega” Androida. Kar se je začelo poznati šele jeseni, ko so Mate 30 Pro predstavili z odprtokodnim operacijskim sistemom, brez Googlovih storitev in aplikacij. Najbolj bran članek o tej tematiki je bil tale:
V pričujočem zapisu sem pomladi poskušal malo pomiriti paniko, ker takrat marsikdo še ni vedel, kaj vse skupaj sploh pomeni, veliko ljudi je mislilo, da so njihovi telefoni omenjene znamke samo še za v smeti, kar absolutno ni bilo res.
Kasneje smo še večkrat poročali o tem, kaj se dogaja v tej sagi, ki se vleče že precej dlje, kot smo na začetku pričakovali. Denimo o tem, da bo Huawei še naprej lahko uporabljal osnovo podjetja Arm za svoje procesorje in da bi lahko kmalu dobil licenco tudi za Googlove storitve. Dejansko jo je dobil za Microsoftove, za Android pa še ne, čeprav je od tega zapisa minil že skoraj mesec in pol. Trgovinska vojna še kar traja, žrtev pa so kupci in konkurenca na trgu.
Brez komentarjev