Izstopajočega videza jim ne gre oporekati
Marjan Kodelja 9. aprila 2025 ob 09:37

Kombinacijo aluminija in keramike, s katero že nekaj časa prekrivajo ohišje dražjih prenosnikov Zenbook, so tokrat s štirimi posebnimi vzorci potisnili v umetniške vode. Z njimi Asus nagovarja posameznike, ki jih ni vseeno za videz prenosnika.

Navdih za vzorce so našli v naravi, natančneje na Islandiji, Turčiji, Jordaniji in Maldivih. Pravzaprav so kopirali vzorce narave in z njimi poudarili ne zgolj estetiko, temveč tudi trajnost in vzdržljivost materiala.

Vulkanska pokrajina Islandije je kriva za obsidian črno izvedbo. S kombinacijo matirane in sijajne teksture poustvarja naravni tok ohlajajoče lave, ki odraža surovo energijo ter hkrati spokojno ravnovesje v ognju oblikovane pokrajine. (Obsidian Black)

Turška pokrajina Pamukkale je navdihnila bel vzorec, na katerem se zrcali spokojna lepota kaskadnih teras in z minerali bogatih voda. Trdijo, da so z zlatim sijajem ter računalniškim brušenjem oblin in površin, ujeli preplet tekoče vode in trdnosti kamna. (Pamukkale White)

V Jordaniji so našli navdih za vzorec imenovan Terra Mocha. Različica odraža eleganco puščavskih peščenjakov in valovitih sipin ter harmonično zlitje naravne nepredvidljivosti in natančnosti izdelave. (Terra Mocha)

Vzorec, za katerega navdih so našli na Maldivih, prinaša dinamično igro svetlobe in teksture. Sijoča površina spominja na plaže in nežno luminiscenco valov, obsijanih z zvezdami tamkajšnjih čarobnih noči. (Luminous Blue)

Ker se tokrat vse suče okoli oblikovanja, zmogljivost ni toliko v ospredju, čeravno je na ravni bolj običajnih prenosnikov te znamke. Procesorji Intel Core zadnje generacije zadostujejo potrebam umetne inteligence, v prvi vrsti Microsoftovega Copilota. V kombinaciji s 120-herčnim zaslonom OLED razločljivosti 3K, 32 gigabajti delovnega pomnilnika in 1 terabajtnim pogonom prenosnik nudi zmogljivo orodje, ki je obenem še najmanj zanimivega videza. Ali vas prepriča?

Avtor Marjan Kodelja
mm
Marjan se s tehnološkim novinarstvom ukvarja od leta 1997 in v tem času je videl že mnogo stvari, ki se nikoli niso uveljavile ali pa so imele kratek čas trajanja. Začel je pri računalniški reviji Moj mikro in ter 2000 postal njen urednik. Veliko kasneje je bil urednik naprej tednika Stop in nato še tednika Vklop, trenutno pa kruh služi s pisanjem tehnoloških člankov.
Marjan Kodelja - prispevki
Brez komentarjev

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja