Navidezni operater mobilne telefonije HoT ubira podobno taktiko s svojimi paketi kot Telemach. Ves čas namreč ohranja isto trojico Mini, Maxi in Extra, le njihovo vsebino prilagaja. Tokrat osvežitev naj bi bila celo največja doslej. Za razliko od (infrastrukturnega) konkurenta Hofer Telekom drži še obljubo, da ne bo višal cen.
Glavnina tokratnega izboljšanja ponudbe znova odpade na povečanje vključenih količin gigabajtov. Paket Mini ima po novem 5 GB namesto 4 GB, osnovni paketi so še vedno dokaj siromašni v tem pogledu in služijo predvsem privabljanju najbolj cenovno občutljivih kupcev. Gledano z vidika vrednosti za ceno pa se precej bolj splača stopiti korak više, v konkretnem primeru na paket Maxi, ki bo po novem vključeval 60 GB prenosa podatkov, doslej jih je 40 GB, ter štiri gigabajte v gostovanju znotraj EU namesto treh. Paket Extra pa je bil deležen največ bombončkov – odebelitve konta z 80 na 100 GB, 6 GB v roamingu namesto 5 GB, povišanja hitrosti na 150/50 Mb/s (doslej 50/10 Mb/s) in dodatno vključenih 50 min za klice v države EU (torej klice v tujino, ne med gostovanjem).
Cene paketov ostajajo 6,99, 9,99 in 14,99 evrov, tudi pri domačih minutah in kratkih sporočilih ni sprememb.
Od začetka delovanja operaterja HoT pred štirimi leti in pol se je tako količina prenosa podatkov v paketu Mini povečala za petkrat, v paketu Maxi se je potrojila, v paketu Extra pa podvojila. Kar je seveda skorajda nujno, če želi ponudnik ostati konkurenčen, kajti vsi operaterji lišpajo svoje pakete.
Doslej najuspešnejši ponudnik brez lastne infrastrukture v zgodovini slovenskih mobilnih komunikacij, ima ta čas približno 115 tisoč uporabnikov – po metodologiji štetja, ki jo narekuje Agencija za komunikacijska omrežja in storitve –, do konca leta pa bi jih lahko dosegel 120 tisoč in s tem verjetno 5-odstotni tržni delež. Do tega naj bi prišli tudi z najnovejšo marketinško spodbudo, saj bodo »prestopnikom« od drugod pripisali 20 evrov dobroimetja.
Tehnologije 5G HoT za zdaj še ne bo ponudil. Navsezadnje jo je tudi A1, na čigar omrežju gostuje, vklopil šele minuli teden in v precej omejenem obsegu. Zagotovo jo bo vsaj še kakšno četrtletje, morda tudi leto želel prihraniti zase kot svojo konkurenčno prednost. Vseeno bo verjetno komu prav prišla višja hitrost (v omrežju LTE) pri paketu z vrha ponudbe. Ostala dva ostajata pri hitrosti 20/5 Mb/s in opciji za njen dvig na 50/10 Mb/s za dva evra na mesec.
HoT začenja ponujati storitve tudi poslovnim uporabnikom, a o tem več v ločenem članku.
- NEDELJSKI NASVET: Ali tudi vi delate te napake pri polnjenju baterije?
- Hisense 65U7KQ: Odlična slika in še marsikaj drugega za manj kot »jurja«
- Hisense 65U6KQ: Kako se obnese poceni mini LED?
- Je HoT pravi ponudnik mobilne telefonije zate in kako se odločati med njegovimi paketi?
- KRATKI TEST Asus ROG Strix G14: Le redki bodo nad njim vihali nosove
Kako se obnese HoT v primerjavi z A1 pri kvaliteti storitev (signal, kakovost zvoka pri klicih, hitrost interneta, ..). Je kak večji razlog proti prestopu?
S tega vidika ga ne bi smelo biti, pri čemer najvišjo teoretično hitrost seveda določa tudi posamezen paket.