Operater A1 Slovenija je vsem naročnikom paketov A1 Net+TV omogočil dostop do storitve Voyo, ki jo sicer za sedem evrov mesečne naročnine ponuja podjetje Pro plus, tudi izdajatelj televizijskih programov Pop TV, Kanal A, Oto in drugih.
Naročniki A1 na »trojčke«, ne glede na izbrano programsko shemo, bodo lahko do vsebin iz videoteke Voyo dostopali prek operaterjeve platforme. Konkretno to pomeni na sprejemniku televizijske storitve A1 Xplore TV, brez vpisovanja uporabniškega imena in gesla. Ne pa tudi v istoimenski aplikaciji za mobilne naprave oz. v spletnem vmesniku. Ključno je, da bo novost brezplačen dodatek, zaradi nje se cene paketov ne bodo spremenile.
»Ves čas poskušamo našim uporabnikom zagotavljati še večjo pestrost vsebin na zahtevo. Tako smo jim poleg lastne videoteke z več kot 10 tisoč filmi in serijami omogočili še dostop do videoteke Voyo,« so ob tem v pripravljeni izjavi povedali v A1 Slovenija. Zagotavljajo tudi, da ta obogatitev ponudbe ne predpostavlja kakšne spremembe v programskih shemah.
Uvrščanje »pretočnih« storitev v pakete, t. i. trojčke, sicer ni nova stratega. Nekateri že dolgo vsebujejo vsebine HBO, podobno kot Voyo je ponekod v operaterske videoteke integriran hrvaški Pickbox, ki izdaja tudi svoj televizijski program. V A1 so pred dvema letoma dodali program NBA TV, poleg opcije za naročnino na storitev NBA League Pass, drugod bi našli še kakšen tovrsten primer. Na netelevizijskem delu ponudbe sta A1 in Telemach lani ponudil glasbeni storitvi Xplore Music by Deezer in Tidal.
Storitev Voyo ponuja več kot devet tisoč ur vsebin, od resničnostnih šovov in drugih oddaj Pro plusa ter originalnih serij do tujih in domačih serij in filmov (ena novejših pridobitev je Bohemian Rhapsody), sinhroniziranih risank (s programa Oto), športnih prenosov (boks in druge borilne veščine, Moto GP, …) in spletne učilnice 5KA. Celotna ponudba ima ali slovenske podnapise ali sinhronizacijo. Omeniti velja denimo izbor filmov z Ljubljanskega mednarodnega filmskega festivala (Liffe), med njimi 112, Adelino življenje, Bojevnica, Hiša, ki jo je zgradil Jack, Moj najboljši profil, Nažgani, Thelma in Tranzit.
Na voljo je tudi soliden nabor novejših slovenskih filmov in serij, kot so Čefurji raus, Naša mala klinika, Pr’ Hostar, Razredni sovražnik, Reka ljubezni, Sekirca v med, Šiška Deluxe, Usodno vino, Vse punce mojga brata in Za hribom. Tudi te je, prav tako kot naslove z Liffa, težko najti kje drugje, če pustimo ob strani senčne predele interneta.
V četrtek (13. januarja) na Voyo prihaja nova originalna serija Gospod profesor. Po opisu Pro plusa »zgodba o karizmatičnem profesorju, ki neukrotljivim dijakom pomaga pri premagovanju zahtevnih življenjskih ovir.« Nekonvencionalnega profesorja Sama Demšarja je odigral Jure Henigman, ključni del igralske (učiteljeske) zasedbe dopolnjujejo še Tina Vrbnjak kot profesorica Klavdija Jaklič, Saša Pavček, Branko Jordan in Gojmir Lešnjak – Gojc kot brezkompromisni ravnatelj Nikolić.
So že podpisali novo pogodbo s Pro Plusom ?
Mogoče niti ne rabijo nove pogodbe, tole pa je dodaten dogovor v okviru obstoječega sodelovanja.
Ali lahko zaradi tega ti uporabniki v prihodnje pričakujejejo kakšno podražitev storitev ?
Po našem vedenju je poslovni model izračunan na brezplačno ponujanje te storitve, nismo pa niti operater niti nimamo dovolj podrobnih informacij, vsaka napoved bi bila čista špekulacija. Poleg tega morda ne bi bilo napak, če ob takih novicah ne bi najprej pomislili na podražitve.
V kratkem bo minilo 5 let odkar več ni mogoče POP TV in KANAL A brezplačno.
O tem kaj se je pa zgodilo nedolgo zatem pa si tudi ti pisal v člankih na tem portalu:
https://tehnozvezdje.si/simobil-prvi-drazi-zaradi-pop-tv-zagotovo-pa-ne-bo-edini/
https://tehnozvezdje.si/pop-tv-je-v-podrazitev-primoral-tudi-telekom-slovenije/
Ne vidim prav veliko podobnosti med enim in drugim. Takrat so se operaterjem (nenačrtovano) bistveno povečali stroški, ker so začeli dotičnemu izdajatelju plačevati za njegove programe. Tokrat pa gre za pobudo s strani operaterja, ki se je lahko dogovoril za vključitev storitve v svojo ponudbo tudi zaradi tega, že pet let trajajočega poslovnega razmerja.
Bomo videli v prihodnosti kaj bo s tem.
Sploh če bodo tudi drugi operaterji ponudili kaj podobnega ali pa bodo imeli kaj drugega.
Sicer se pa takrat operaterjem niso nenačrtovano povečali stroški, saj so pa točno vedeli
kakšno pogodbo ter za koliko so podpisali z izdajateljem ter kaj je to pomenilo
za posameznega uporabnika njihovih storitev.
Pred tistimi pogajanji, ki so trajala kakšen mesec, niso predvideli nekaj evrov na uporabnika višjih stroškov. Jasno pa je, da so ob podpisu točno vedeli, kaj to pomeni, in kmalu so izvedeli tudi naročniki.
Uporabniki uperaterja, ki je prvi podpisal pogodbo z izdajateljem so to izvedeli šele za nekaj mesev.
Vir:
https://tehnozvezdje.si/pop-tv-je-potrdil-izstop-iz-dvb-t/
https://tehnozvezdje.si/pricakovano-drazi-tudi-telemach/
Mesec kasneje kot naročniki ostalih operaterjev. V bistvu so vsi podražili takoj ali zelo kmalu zatem, ko je zadeva začela veljati (izstop iz dvb-t se je zgodil sredi januarja).
Če gledamo datume teh dveh tvojih člankov je med njima minilo 3 mesece.
Vir:
https://tehnozvezdje.si/pop-tv-je-potrdil-izstop-iz-dvb-t/
https://tehnozvezdje.si/pricakovano-drazi-tudi-telemach/
V začetku decembra so potrdili izstop in dosegli dovor, ki je začel veljati po izstopu sredi januarja, torej dober mesec in pol kasneje. Večina operaterjev je podražitve napovedala konec januarja, veljati so začele z marcem, Telemach pa mesec kasneje.
Edini operater, ki omogoča da imate “trojčka”BREZ proplusovih programov je T-2.
Naročiš T4 + HBO, Yugo, whatever… brez da imaš osnovno shemo.
O tem sploh ni bilo govora. In dokler taki “alternativni” paketi ne bodo po cenah in hitrostih interneta ponujali vsaj približno enake vrednosti kot “trojčki”, vztrajam na svojem, že leta nespremenjenem stališču, da samostojnega interneta za pametno ceno v SLO ni! Če prav gledam, T4 stane enako kot osnovni trojček (Oranžni start), ki ima tudi televizijo in ponuja povsem enako hitrost interneta. Kakšna je torej “prednost” te ponudbe?
Regulator ne more nič storiti na tem področju ?
Torej da bi operaterji ponujali svojim uporabnikom samo internet po pametnih cenah (s hitrostjo do 100/20 Mbit/s na FTTH oz. 20/1 Mbit/s na drugih tehnologijah).
Tradicionalno regulator ni kazal nobenega interesa, da bi poskušal urejati karkoli na maloprodajnem področju.
V DVB-T MUX-u C so začeli z oddajanjem plačljivih TV programov.
Trenutno so nekodiranirani.
vir: http://www.satelitv.net/jumpto.asp?ref=news&cat=74&id=3762